Європейський Союз думає про те, як долучитися до процесу управління українською газотранспортною системою.

«Щодо управління українською ГТС, то ЄС постійно думає, як долучитися до цього процесу. Тривають переговори про угоду з приєднання до ЄС, і Європа намагається допомогти вам з впровадженням енергоефективних рішень у різних секторах», - сказав директор секретаріату Європейського Енергетичного співтовариства Янеш Копач в інтерв'ю газеті «Урядовий кур'єр».

Як додав він, низка європейських компаній у цьому зацікавлені. «Деякі компанії країн - членів ЄС, наприклад, німецькі та французькі, зацікавлені в консорціумі (з управління ГТС. - Ред.) та інвестуванні в українську трубу», - сказав Копач.

У той же час він вважає, що передача ГТС в руки «Газпрому» може призвести до негативних наслідків. «Є побоювання щодо того, що, ставши власником української ГТС, російська компанія почне диктувати власні правила гри і порядки. Як і щодо того, що «Газпром» навряд чи допустить управління третьою стороною», - заявив представник ЄЕС. За його словами, тому Україні слід виписати чіткі правила гри для майбутнього власника і стежити, щоб він їх дотримувався. «Інакше можна потрапити у ще більшу газову петлю», - сказав Копач.

Одночасно він вважає, що не буде нічого поганого, якщо ГТС залишиться у власності України. «Як на мене, немає нічого поганого, якщо трубопровід залишиться у власності держави. У багатьох європейських країнах, я б сказав, у більшої їх частини, інфраструктура з транспортування газу належить державі або жорстко нею регулюється, щоб уникнути монополізації. Але тут важливо, щоб керуючий, управлінський орган був незалежний, без політичного впливу. Українська ГТС та газові сховища, особливо на заході країни, важливі для енергобезпеки України та всієї Європи», - сказав він.

На його переконання, українську ГТС потрібно модернізувати, і забезпечити це може тільки справедлива ціна на газ в Україні.

Копач також додав, що Україна повинна бути готова до того, що обсяги транспортування газу через її територію будуть скорочуватися у зв'язку диверсифікацією поставок газу і значними енергозбереженнями у сфері споживання енергетики. «Але з газом чи без Україна завжди буде цікава Європі», - додав він.

Як раніше повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді дозволити приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», що здійснюють діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами та зберігання його у підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їх реорганізації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190