На думку експертів, дедоларизація економіки, що проводиться урядом, виправдана.

«Сьогодні десятки мільярдів доларів готівкових знаходяться на руках у населення. По суті, ці кошти виведені з економічного обігу, що знижує ліквідність економіки, призводить до скорочення внутрішніх інвестиційних ресурсів і сприяє зростанню тіньового сектора. Тому держава повинна вжити дієвих заходів на законодавчому рівні з дедоларизації, адже американська валюта сьогодні шкодить і населенню, й економіці», - вважає доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, кандидат економічних наук Надія Циганова, повідомляє «Ukranews».

Крім того, за її словами, при сьогоднішній ситуації в американській економіці долар може очікувати доля радянського рубля.

«Долар може повторити долю радянського рубля. Борги США перевищили всі розумні межі, і нескінченно нарощувати їх не вийде. А в разі дефолту США постраждають, насамперед, ті, хто зберігає свої заощадження в цій валюті за межами Америки. Для своїх громадян вони придумають якісь механізми компенсації, а про громадян України або Росії ніхто дбати не буде», - вважає вона.

Засновник інвестиційної компанії PhoenixCapital Олександр Омельчук констатує, що сьогодні американська валюта нічим не забезпечена.

«Долар сьогодні - нічим не забезпечена валюта. Розписка, що я тобі винен з рук приватної структури - Федеральної резервної системи США - нікого вже не влаштовує. Якщо подивитися, скільки останнім часом було надруковано доларів, то стає ясно, що ця валюта зараз нічим не підкріплена. Сьогодні ФРС випускає велику кількість доларів, центробанки інших країн випускають ще більше своєї валюти, і хоча обмінний курс між валютами не особливо змінюється, фізичні речі в будь-якій валюті дорожчають. Тому в перспективі можна очікувати активні пошуки альтернативи долару», - зазначив фінансист.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

311