Україна до кінця 2013 року, на додаток до вже діючих двох угод про розподіл продукції у сфері видобутку газу, планує укласти ще мінімум чотири угоди, у результаті чого через 4-5 років інвестори зможуть почати експорт українського газу до Європи.
Про це повідомили в прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості з посиланням на міністра Едуарда Ставицького, який взяв участь в Енергетичному форумі у м. Лех (Австрія).

За словами міністра, один з ключових напрямів діяльності енергетичної галузі - збільшення власного видобутку і залучення до цього іноземних компаній.

«У трьох проведених торік конкурсах на укладення угод про розподіл продукції перемогли Shell, Chevron і ExxonMobil. Ми плануємо до кінця поточного року, на додаток до вже діючих двох угод про розподіл продукції, укласти ще мінімум чотири. У результаті, через чотири-п'ять років інвестори зможуть почати експорт українського газу до Європи, а до середини наступного десятиліття Україна може стати нетто-експортером газу», - сказав Ставицький.
При цьому він звернув увагу, що для інвесторів у цьому відношенні вкрай важливим залишається забезпечення вільного доступу до трубопроводів і газових сховищ, що гарантується Україною як на національному рівні, так і з точки зору її членства в Енергетичному співтоваристві.

Нагадаємо, у 2011 році Кабінет Міністрів своїми постановами №1297 і №1298 затвердив умови конкурсів з укладення угод про розподіл продукції (УРП) щодо Юзівської (Донецька та Харківська області) та Олеської (Львівська область) вуглеводневих площ із запасами сланцевого газу.

У травні 2012 року переможцями конкурсу з укладення угоди про розподіл продукції на видобуток газу на Олеській та Юзівській площах стали компанії Сhevron і Shell.

25 січня 2013 р. в Давосі у присутності Президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте було підписано угоду між компанією Shell і компанією «Надра Юзівська» про розділ продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях.Alpha

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

282