Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов вважає відкритість української економіки і високу ціну на газ головними причинами негативного платіжного балансу. Про це він розповів в інтерв'ю журналу «Кореспондент».

«Я не буду коментувати, хто які контракти підписував, вдалі чи невдалі, але факт залишається фактом: ми витрачаємо величезні гроші. Останні два роки за імпорт газу ми щорічно платили практично 14 млрд. Дефіцит платіжного балансу - 4,2 млрд, а заплатили ми за імпорт газу 14 млрд, переплативши мінімум 5 млрд. Який висновок? При незмінних цінах на газ у нас не було б дефіциту платіжного балансу, операції за поточним рахунком компенсували б одна одну - був би нуль. У нас, і я це офіційно заявляю, був би позитивний платіжний баланс. Інша справа, що всередині він не збалансований, але на це потрібні роки», - зазначив він.

Другою причиною негативного платіжного балансу, за його словами, є відкритість української економіки.

Арбузов додає, що позитивне сальдо платіжного балансу може згорнутися в нуль завдяки гарному фінансовому рахунку.

«Ми спокійно займаємо гроші на зовнішньому ринку. Інвестори нам довіряють - і в частині повернення грошей, і в частині переговорів з МВФ. Крім того, в минулому році ми зібрали близько 4 млрд грн. на внутрішньому ринку, запропонували нову послугу ОВДП населенню, в тому числі валютні, з усякими компенсаторами, держава гарантує 100-процентну зворотність своїх вкладів. Адже внутрішній ринок у нас глибокий, на руках у населення понад $100 млрд», - зазначив перший віце-прем'єр-міністр.

За його словами, в минулому році уряд організував роботу так, що доходи населення зросли на 14%, тобто у порівнянні з європейськими показниками населення отримало небувалий рівень доходу. Арбузов констатує, що ці гроші залишилися у людей на руках, тоді як вони повинні працювати в економіці.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

225