Підвищення мит на імпортні авто має створити економічні передумови для розвитку в Україні виробництва тих марок авто, які сьогодні імпортуються, вважає голова наглядової ради ПрАТ «Єврокар» Олег Боярин. За його словами, цю частку ринку можуть зайняти 5-6 великих виробників, пише «РБК-Україна».

«Що стосується хвилюючого всіх питання підвищення цін на автомобілі. Крім як спекулятивним дане твердження назвати не можна, цей свого роду спосіб маніпуляції громадською думкою не має нічого спільного з реальним станом справ. Переходячи з площини необгрунтованих заяв у площину фактів і цифр, можна з упевненістю стверджувати, що з моменту зниження мит на автомобілі з 25% до 10%, у зв'язку зі вступом України до СОТ у 2008 р., ціни на авто всі ці чотири з гаком роки тільки росли, при цьому зростання цін у середньому становить близько 12%», - сказав Боярин.

У той же час, за його словами, у Росії з рівнем тарифного захисту в 25% ціни на автомобілі не тільки не вищі, а в більшості випадків навіть нижчі у середньому на 5%, ніж аналогічні моделі в Україні. Таким чином, на думку Боярина, твердження про те, що імпортні мита здатні обвалити ринок, м'яко кажучи, перебільшені. «Коефіцієнт їх впливу на кінцеву вартість для споживача, виходячи з вищевикладеного, малий, в той час як основним чинником ціноутворення на ринку була й залишається ціна виробника. Таким чином, застосування додаткових тарифних заходів призведе скоріше до зниження прибутку імпортного виробника та його маржі з метою збереження конкурентоспроможності його продукції, ніж до зростання цін на ринку», - зазначив голова наглядової ради «Єврокару».

Боярин підкреслив, що підвищення мит повинна створити економічні передумови для розвитку в Україні виробництва тих марок авто, які сьогодні імпортуються. «І якщо, за нашими прогнозами, до 2020 р. обсяг продажів авто на вітчизняному ринку досягне 734 тис. автомобілів на рік при існуючих виробничих потужностях на 420 тис. авто на рік, відкривається потенціал для ще 314 тис. Цю частку ринку можуть зайняти 5 -6 великих виробників, які випускають продукцію не тільки для України, але і для інших країн», - сказав експерт.

Він вважає, що Україна менш активно захищає своїх виробників, ніж інші країни. За його словами, держави-члени СОТ можуть застосовувати захисні заходи і збуджувати спецрозслідування у разі падіння національного виробництва, це звичайна і досить поширена практика.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

287