У рамках проведення саміту Україна - Європейський Союз Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Генеральний директорат Європейської комісії «Торгівля» підписали Адміністративну домовленість щодо неформального діалогу з питань бізнес-клімату.

З української сторони документ підписав міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, з боку Єврокомісії - Генеральний директор ГД ЄК «Торгівля» Жан-Люк Демарті, передає «УНІАН».

Документ дозволить сприяти підвищенню двостороннього товарообігу та ефективному вирішенню питань у сфері торгівлі та інвестицій, що становлять взаємний інтерес. Україна і Євросоюз мають намір здійснювати своєчасний обмін інформацією між органами державної влади та у тісній співпраці з представниками бізнесу. Домовленість закріплює наміри сторін щодо обміну інформацією, попереднім інформуванням про заходи у сфері торгівлі та інвестицій, проведення роботи, спрямованої на усунення бар'єрів в даній сфері, застосуванню нових підходів для поліпшення торговельних та інвестиційних відносин.

Документ укладено строком на п'ять років з можливістю автоматичного продовження його дії. Для України діалог з Європейським Союзом є дієвим інструментом щодо покращення інвестиційного іміджу.

«Поліпшення інвестиційного клімату визначено в якості одного з головних пріоритетів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. При цьому найбільше значення повинні мати системні заходи, пов'язані зі створенням сприятливих умов для ведення бізнесу, - зазначив Ігор Прасолов. - Особисто я переконаний, що діалог буде сприяти зміцненню довіри між представниками бізнесу в Україні та ЄС і усуне негативні стереотипи про бізнес-кліматі в Україні ».

Це рішення має стати вагомим сигналом діловим колам України та ЄС щодо нових можливостей для зростання бізнес-активності в умовах реалізації і функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

178