Податок на нерухомість, який підлягає сплаті фізичними особами - власниками нерухомості, нараховується і стягується з моменту набуття прав власності на нерухомість, йдеться у роз'ясненні Міністерства доходів і зборів.

Згідно з роз'ясненням прес-служби відомства, ця норма стосується як житла в новобудовах, так і вторинного житла. Однак відносно новобудов і купленого вторинного житла діє правило, згідно з яким податок стягується з місяця виникнення прав власності на житло. Відносно вторинного проданого житла механізм сплати податку наступний: господар, який продав житло, зобов'язаний сплатити податок на нерухомість за період з 1 січня звітного року до місяця передачі прав власності новому власникові.

«Іншими словами, якщо купівля-продаж квартири відбудеться у червні 2013 року, то колишній господар повинен сплатити податок за січень-травень 2013 року, а новий господар - за червень-грудень 2013 року», - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що органи податкової служби присилатимуть фізичним особам податкові повідомлення з розміром нарахованого податку. При цьому повідомлення будуть формуватися з урахуванням інформації про виникнення або перехід прав власності на нерухомість, отриманої від органів державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Власники житла можуть самостійно звернутися до податкових органів для звірки даних про житлову нерухомість, а також дізнатися про можливі податкові пільги, про податкові ставки і методику розрахунку суми податку. Сплатити податок необхідно протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення від податкових органів за місцем розміщення об'єкта оподаткування.

Як повідомляв ForUm, з 1 січня набула чинності норма Податкового кодексу про оподаткування житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб, у тому числі нерезидентів. Податком обкладаються будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири і котеджі, а також кімнати у багатосімейних квартирах.

Нагадаємо, базова ставка нового податку на житлову нерухомість складе 1% мінімальної заробітної плати за 1 кв м.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

380