Міністерство доходів і зборів України планує скоротити податкові перевірки в I кварталі 2013 р. на 24% і перевірити 1,6 тис. юросіб, повідомили у прес-службі відомства.

«У план-графік проведення документальних перевірок включено лише 1,6 тис. суб'єктів господарювання-юридичних осіб. У порівнянні з I кварталом 2012 року кількість підприємств-платників податків скорочено на 24%. Тоді перевірялися 2,1 тис. суб'єктів господарювання», - йдеться у повідомленні прес-служби.

За словами експертів Міністерства доходів і зборів, практика скорочення документальних перевірок буде продовжуватися і надалі завдяки впровадженню ризикоорієнтованої системи відбору платників податків для перевірок. Вона дозволяє зосереджувати увагу виключно на ризикових підприємствах.

Інноваційні інструменти моніторингу були розроблені у рамках загальної стратегії відмови від фіскальних методів на користь створення на базі податкової повноцінної сервісної служби. Одним із основних принципів податкового сервісу є невтручання у діяльність добросовісних платників.

Автоматизований відбір кандидатів на перевірку призвів до того, що в минулому році щоквартально перевірялося не більше 2 тис. підприємств, а за весь рік було перевірено близько 8 тис. платників. Всього з 2010 року кількість перевірок знизилася втричі.

Як повідомляв ForUm, указом Президента України від №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

304