ВАТ «Укртрансгаз» залучив у Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) 150 млн євро на модернізацію газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород». Відповідну кредитну угоду між Україною та банком підписали міністр закордонних справ України Павло Клімкін та директор з енергетики ЄБРР Ріккардо Пуліті, повідомляє прес-служба «Укртрансгазу».

«Це не тільки проект модернізації газотранспортної інфраструктури, а можливість сприяти повній прозорості енергетичного сектору України в цілому», - зазначив директор ЄБРР з енергетики. Він також підкреслив, що Україна є ключовою транзитною системою і потенційно може стати важливим європейським енергетичним центром. «Прозорість і відкритість - основні умови відновлення України як головного європейського енергетичного центру», - зазначив Пуліті.

У церемонії ратифікації фінансової угоди також взяв участь президент ВАТ «Укртрансгаз» Ігор Прокопов, який спільно з Ріккардо Пуліті підписав проектну угоду між Європейським банком реконструкції та розвитку і оператором вітчизняної газотранспортної системи.

«Реалізація цього проекту дозволить не тільки підвищити надійність та енергоефективність газотранспортної системи, але і зміцнить енергетичний суверенітет України», - прокоментував подію Прокопов.

Як раніше повідомляв ForUm, Україна і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписали угоду про фінансування модернізації магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» на суму €150 мільйонів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
951 грн.