Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус виступив за встановлення дворічного терміну для врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту, при цьому він допустив, що у разі провалу переговорів Франція визнає незалежність Палестини.

«Якщо ця крайня спроба знайти договірне рішення ні до чого не призведе, Франція повинна буде взяти на себе відповідальність, невідкладно визнавши Державу Палестина, і ми до цього готові», - оголосив міністр, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Першою західноєвропейською країною, яка визнала незалежність Палестини, стала Швеція. Цей крок викликав схвалення глави Палестинської автономії Махмуда Аббаса, критику з боку Ізраїлю і невдоволення США.

В середині жовтня за незалежність Палестини проголосувала нижня палата представників британського парламенту. Як зазначав представник МЗС країни Тобіас Елвуд, це рішення фактично не зробить істотного впливу на позицію відомства, і уряд визнає незалежність Палестини тільки тоді, коли це буде сприяти встановленню миру на Близькому Сході.

У листопаді 2012 року Генеральна Асамблея ООН надала Палестині статус держави-спостерігача при ООН, яка не є членом Організації. В резолюції зазначалося, що «Генасамблея знову підтверджує право палестинського народу на самовизначення і незалежність в його Державі Палестина на території, окупованій з 1967 року».

Як раніше повідомляв ForUm, Ізраїль через рішення Швеції визнати незалежність Палестини відкликав зі Стокгольма свого посла.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

16