За жовтень поточного року борг України зменшився на 16,7 млрд грн, або на 1,1% ВВП.

Станом на 31 жовтня його розмір становив 945,3 млрд грн, або 63,7% ВВП. 1 жовтня НАК «Нафтогаз України» здійснила погашення зовнішніх облігацій в сумі 1,6 млрд дол. (20,7 млрд грн), пише «Ціна держави».

Видання зазначає, що зобов'язання були гарантовані державою. Тобто, гарантований державою зовнішній борг зменшився на цю значну суму.

Зовнішніх позик Україна не отримувала. Нагадаємо, що у вересні було отримано 1,4 млрд дол. від МВФ і 0,5 млрд дол. Світового банку, а в листопаді - 0,3 млрд євро від ЄС.

«Випуск внутрішніх облігацій для збільшення статутного капіталу НАК «Нафтогаз України» в жовтні також не здійснювався. Ще нагадаємо, що в серпні-вересні поточного року з цією метою Мінфін здійснив випуск облігацій на суму 72,6 млн грн. Однак на цей раз Мінфін почав випускати внутрішні облігації з метою надання кредиту Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. В жовтні був здійснений випуск на 1,0 млрд грн (всього Кабмін затвердив 10,1 грн)», - йдеться в матеріалі.

Офіційний курс гривні на 30 вересня та 31 жовтня був однаковим (12,95 грн). Тобто, валютний фактор ролі не зіграв. Навряд чи третій і четвертий транші МВФ (2,8 млрд дол.) встигнуть надійти в Україну до кінця 2014 року. Місія Фонду працювала у Києві з 11 по 25 листопада, але це був лише початковий раунд. Дискусія продовжиться після формування уряду.

«Така ж ситуація з ЄС і Світовим банком. Наступні транші від них (відповідно 0,5 млрд євро і 0,5 млрд дол.) затримуються. Ймовірно, вони вичікують вироку МВФ. Хоча темп здійснення запозичень і сповільнився, девальвація гривні буде збільшувати розмір боргу, 54,6% якого зараз - в іноземній валюті. Станом на 27 листопада поточного року офіційний курс гривні становить 14,97 грн. Це означає, що вже скоро борг перевищить 1 трлн грн», - підкреслює видання.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1599 грн.
21