Заявлена міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим реформа міліції порушить наявні агентурні мережі. Про це заявив у коментарі «Взгляду» правозахисник Ярослав Дунаєв.

За його словами, згідно з проектом реформи Авакова, в Україні більше не буде транспортної та ветеринарної міліції.

«Все вимагає своєї спеціалізації. Якщо є ЛВМ (лінійні відділення міліції) або ветеринарна міліція - для чого це потрібно і не факт, що у звичайного оперативника вистачить компетенції працювати в цій сфері. Ось, наприклад, пасажир сів у поїзд у Львові, вийшов у Харкові і виявив, що його обікрали. У співробітників лінійного відділення міліції є досвід у таких справах - кого і де шукати, куди подавати заяву. Не буде транспортної міліції - скажіть, в якій області пасажир поїзда повинен подати заяву про крадіжку? Куди його потім відфутболять? Львів перекине на Харків таку заяву, а Харків - на іншу область, на території якої проходив поїзд і теоретично могли обікрасти громадянина. Додайте до того ж, що і у львівських, і у харківських, і у вінницьких міліціонерів своїх справ навалом і висяки такі нікому в звітності не потрібні. Який результат буде для пересічного українця в такому випадку? Та ніякого. Громадянин втомиться їздити по областях з заявами і своїх речей все одно не поверне. Зате звітність буде гаразд - адже немає заяви, значить, немає і злочину», - пояснив він.

Дунаєв зазначив, що Україна - перша країна в колишньому СРСР, де з'явився УБОЗ - управління по боротьбі з організованою злочинністю. Спочатку ця структура створювалася, як структура вертикального підпорядкування, тобто співробітники УБОЗу мали можливість безпосередньо розробляти будь-яку ситуацію - починаючи від стеження за конкретною особою і закінчуючи арештом на вищому рівні великого злочинного угруповання.

Ще за Януковича УБОЗзівці мали негласну установку - вони могли працювати по всіх - до заступника міністра. Вище вже було не можна, тому що ситуація переходила в політичну площину, - розповідає Дунаєв. - Зараз УБОЗ хочуть ліквідувати, а його залишки - «віддати» СБУ».

За його словами, такий крок свідчить насамперед про некомпетентність міністра. Адже робота оперативника базується на агентурній мережі.

«Таке рокірування призведе до того, що агентурну мережу доведеться створювати заново, а налагоджені десятиліттями контакти будуть втрачені, - пояснює правозахисник. - Як сказати агентам: «У нас тут рокірування, вашого куратора ми звільняємо, йдіть тепер в СБУ»? До того ж теплих відносин між СБУ і міліцією ніколи не було. Так що багато фахівців вважатимуть за краще піти разом зі своєю агентурною мережею».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

73
Туфли осень-зима Everest