Учасники акцій протесту в Гонконгу в суботу, 18 жовтня, приступили до спорудження нових барикад в районі Монг Кок.

Раніше барикади в цьому районі були частково розібрані поліцією.

При цьому в ніч на суботу в Гонконгуі відбулися зіткнення демонстрантів, які виступають з вимогою реорганізації системи виборів керівництва цього спеціального адміністративного району КНР, з поліцейськими.

В ході заворушень, що спалахнули в районі Монг Кок, співробітники правоохоронних органів змушені були застосувати проти демонстрантів гумові кийки та сльозогінний газ.

В результаті зіткнень 26 осіб було заарештовано. 60 осіб при цьому постраждали, у тому числі 15 поліцейських, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на газету «Саут Чайна Морнінг Пост».

Як раніше повідомляв ForUm, приводом для масових протестів стала відмова китайської влади від проведення в 2017 році вільних демократичних виборів глави адміністрації Гонконгу. Влітку активісти провели онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тис. осіб, що виступили за вільні вибори, але Пекін результати голосування проігнорував.

У ніч на 28 вересня лідер опозиційного руху Occupy Central - професор права університету Бенні Тай оголосив про початок акції непокори. Протестувальникам вдалося вивести на вулиці десятки тисяч людей, значну частину їх складають студенти.

11 жовтня Китай відмовився змінювати модель управління Гонконгом, заявив прем'єр Державної ради КНР Лі Кецян.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

21