У Гонконзі знову відбулися запеклі сутички між протестувальниками та поліцією, в результаті 40 осіб затримано, є постраждалі.

Сотні студентів у понеділок, 1 грудня, оточили будівлю регіональної адміністрації і спробували захопити її. Поліція застосувала проти протестувальників кийки і перцевий газ. Багато студентів одягли на голову будівельні каски і намагалися захиститися від газу за допомогою парасольок - символу протестного руху в Гонконгу, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Deutsche Welle.

Внаслідок сутичок є постраждалі. Поліція затримала не менше 40 людей. З початком ранкової години пік демонстранти заблокували одну з центральних вулиць Гонконгу. Поліція кваліфікувала ці дії як «незаконну окупацію» і розігнала присутніх.

Адміністративні будівлі в Гонконзі, проте, залишалися зачиненими.

Як раніше повідомляв ForUm, у Гонконзі 18 листопада розчистили від барикад протестувальників один із центральних районів міста.

Приводом для масових протестів стала відмова китайської влади від проведення у 2017 році вільних демократичних виборів глави адміністрації Гонконгу. Влітку активісти провели онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тис. осіб, що виступили за вільні вибори, але Пекін результати голосування проігнорував. У ніч на 28 вересня лідер опозиційного руху Occupy Central - професор права університету Бенні Тай оголосив про початок акції непокори. Протестувальникам вдалося вивести на вулиці десятки тисяч людей, значну частину їх складають студенти.

11 жовтня Китай відмовився змінювати модель управління Гонконгом, заявив прем'єр Державної ради КНР Лі Кецян.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

21