Генпрокуратура намагається відвернути увагу від власних помилок. Таку думку в коментарі Forum'у висловив директор Української філії Інституту країн СНД Денис Денисов.

«Те, що після кількох скандалів з генеральним прокурором (Віталієм Яремою - Ред.) з'явилася заява про порушення кримінальних справ щодо колишніх членів уряду, знаходить своє логічне обґрунтування у збудованій в Україні системі. Будь-яка нова влада намагається свої недоліки і промахи покласти на попередню. Намагаються пояснити свої помилки тим, що це мало не злі підступи попередньої влади», - сказав Денисов.

На його думку, друга проблема, яка простежується у гучних заявах ГПУ, пов'язана з «тотальною корупцією, яка існувала, існує і, судячи з тенденцій, буде існувати».

«І ніякі закони не зможуть ліквідувати цю корупцію. Вже очевидно, що люди, які призначаються на чільні пости в державі, тут же намагаються просунути на вищі посади своїх родичів, оточення і створити свою фінансово-промислову або економічну групу, яка б забезпечувала їхній бізнес і добробут. Ці тенденції в Україні очевидні», - вважає він.

Денисов вважає, що заяву про кримінальні справи проти Віктора Януковича і Миколи Азарова було зроблено з метою відволікти увагу українців від скандалів навколо власної персони.

«Завжди так було. Різні піар-агентства, які працюють і з представниками ГПУ, займаються тим, що перекладають суспільну увагу від проблем з чиновником на інші. Від цього ми нікуди не підемо, оскільки це стало частиною української політичної традиції».

Нагадаємо, генеральний прокурор України Віталій Ярема заявив, що ГПУ порушила нову кримінальну справу щодо екс-президента України Віктора Януковича і колишнього прем'єра Миколи Азарова.

Також він повідомив, що в низці європейських країн арештовані рахунки Андрія та Сергія Клюєвих, Олексія Азарова, Сергія Арбузова та Юрія Іванющенка.

Сам глава ГПУ було помічений одразу в кількох скандалах. Перший стосувався того, що 26-річний син Яреми Валерій був призначений керівником ключового підрозділу Державної реєстраційної служби Департаменту державної реєстрації прав на нерухоме майно. Другий пов'язаний із його заступником Анатолієм Даниленком, який погрожував журналістці програми «Наші гроші» Аліна Стрижак та її сім'ї під час зйомок сюжету про ГПУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

16
Теги