Міністерство внутрішніх справ не може реформувати міліцію. Таку думку в коментарі ForUm'у висловив експерт Володимир Поліщук.

«Реформи повинна починати не система МВС, яка сама себе реформувати навряд чи зможе. Це повинно початися на рівні уряду», - заявив він.

За його словами, питання перейменування міліції в поліцію піднято задовго до Арсена Авакова. «Воно обговорюється давно. Це було б доцільно, оскільки міліціонери - це озброєні громадяни. Але, в принципі, ми бачимо, як в ході АТО звичайні громадяни взяли в руки зброю, і виконують функції міліції і вже відповідають самій її назві. Але це стосується тільки революційного стану. Звичайно, після наведення порядку в країні треба буде дуже серйозно поговорити про реформування міліції. І не просто перейменувати міліцію, а створити реальну, якісну поліцію. Крім того, система МВС повинна реформуватися в комплексі з судовою гілкою влади. Іншими словами, нам необхідно створення якісної системи, що забезпечуватиме правопорядок та законність в нашій країні», - акцентував він.

Поліщук нагадав, що багато міністрів любили говорити про необхідність реформування органів МВС. «Кожен міністр внутрішніх справ, приходячи на посаду, говорив про необхідність реформування: і Кравченко, і Захарченко, і інші. Правда, Захарченко не подобалося слово «реформування». Він говорив: «модернізація». Створювалися різноманітні комісії, які вивчають це питання, в тому числі на базі уряду, навчальних закладів системи МВС. При Захарченкові шість таких робочих груп було. Але жоден міністр внутрішніх справ не почав реформи», - нагадав він.

Крім того, експерт упевнений, що реформування української міліції в європейську поліцію потребує серйозного фінансування. «Нам буде складніше зробити це, ніж нашим колегам в Грузії. Навряд чи у нас якийсь меценат вкладе в це гроші», - припустив фахівець.

«Тим не менше потрібно починати вже зараз переходити від розмов про реформування до справи. В першу чергу правоохоронцям потрібно забезпечити хороші зарплати, соціальні гарантії. А далі в систему МВС підтягнуться люди, які хочуть охороняти правопорядок, а відповідні служби повинні будуть стежити, щоб в поліцію не потрапляли ті, хто бачить у професії лише гроші», - переконаний Поліщук.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
951 грн.
53