Обмеження психологічно спрацьовують на посилення панічних настроїв. Таку думку кореспондентові Forum'у висловив український банкір і політик, народний депутат ВР V і VI скликань Станістав Аржевітін, коментуючи зменшення НБУ максимальної суми продажу готівкової іноземної валюти одній особі протягом одного дня до еквівалента, що не перевищує три тисячі гривень.

«За великим рахунком, в Україні всі обмеження психологічно спрацьовують на посилення панічних настроїв. У людей за роки незалежності виробився такий імунітет, оскільки ніколи не озвучується, а що буде через півроку, що буде через рік. І коли курс підвищується - сьогодні було 12 грн/$., а завтра вже 14 грн/$ - люди починають панікувати», - акцентував він.

Аржевітін також пояснив, якими намірами міг керуватися НБУ, вводячи обмеження. «Нововведення НБУ пов'язані з жорсткою монетарною політикою на валютному ринку щодо фізичних та юридичних осіб, і це тимчасові заходи, щоб вгамувати паніку. Тут закладений певний психологічний інструмент, щоб хтось, можливо, і не приходив купувати валюту, почекав», - пояснив він.

Він також зазначив, що НБУ і Кабінет Міністрів вважають, що економічних підстав для падіння нашої національної валюти немає, а є два чинники - психологічний і панічний. «Результати торгового сальдо, лакмусовий папірець щодо позиції з доларом, підтверджують, що у нас позитивне торговельне сальдо в зв'язку з падінням імпорту на 35%. Є всі підстави стверджувати, що гривня має зміцнюватися, якщо є валюта і хороше торговельне сальдо. Й іншого аргументу у нашого керівництва, що це панічний і спекулятивний чинники - немає. Значить, це вже не економічна (хоча я не згоден, що з економікою все добре), а - монетарна причина. Національний банк повинен вживати заходів, непопулярних рішень», - наголосив банкір.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1599 грн.
20