До Умані Черкаської області цього року на святкування 5775 іудейського нового року Рош-га-Шана 24 вересня, незважаючи на складну ситуацію в Україні, приїдуть понад 35 тисяч паломників-хасидів з 25 країн.

Про це повідомила заступник міністра внутрішніх справ Держави Ізраїль Фаїна Кіршенбаум під час зустрічі з головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченком.

За її словами, цього року кількість прочан значно збільшиться порівняно з минулим роком. Також збільшиться кількість хасидів з Ізраїлю.

Як сказала Кіршенбаум, для безпеки мешканців Умані та хасидів з Ізраїлю приїдуть 18 поліцейських замість 12 (як торік). Також в Умані цього року працюватиме консульський відділ Посольства Держави Ізраїль в Україні.

Як повідомив журналістам посол Ізраїлю в Україні Еліав Белоцерковскі, «задоволені всі наші прохання, що стосуються безпеки паломників, а ми своєю чергою прагнутимемо задовольнити всі побажання місцевої влади». Він зазначив, що у хасидів склався хороший діалог з місцевими громадськими організаціями.

Голова Черкаської ОДА Ткаченко наголосив, що візит ізраїльської делегації в непростий для України час сприймається як ще один прояв підтримки з боку цієї держави. Він подякував ізраїльтянам за допомогу в лікуванні українців, які постраждали під час подій на Майдані та в зоні АТО.

Щорічно в Умані збираються прихильники іудейського течії хасидизму.

Раббі Нахман з Брацлава (1772-1810) - засновник брацлавського (бресловського) хасидизму. Похований в Умані на єврейському цвинтарі. Могила цадика - одна з найбільш шанованих святинь хасидів, місце щорічного масового паломництва.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

41