Переговори щодо врегулювання газових спорів між «Газпромом» і НАК «Нафтогаз України» у форматі Україна-ЄС-Росія можуть відбутися в середині вересня після відповідних двосторонніх зустрічей віце-президента єврокомісії Гюнтера Еттінгера з міністрами енергетики України та РФ.

Згідно з повідомленням прес-служби Еттінгера, 4 вересня в Брюсселі відбудеться технічна нарада на експертному рівні між Росією і ЄС, як і було домовлено на зустрічі єврокомісара з міністром енергетики РФ Олександром Новаком у Москві.

Згодом, 8 вересня буде проведено нараду між Еттінгером і міністром енергетики України Юрієм Проданом у Баку (Азербайджан) в рамках неформальної зустрічі членів «Східного партнерства», повідомляє «УНІАН».

«Саме після цієї зустрічі ми домовимося про дату і місце проведення наступних тристоронніх газових переговорів, зручних для всіх трьох сторін. Це може відбутися в середині вересня», - йдеться в повідомленні прес-служби Еттінгера.

Нагадаємо, раніше переговори з енергетичних питань за участю міністрів палива та енергетики України, Росії та Європейського союзу було заплановано на 6 вересня.

16 червня «Газпром» скоротив до нуля постачання газу для України, залишивши тільки обсяги прокачування для європейських споживачів. Крім того, Україна і Росія подали позови в Стокгольмський арбітраж: Україна - про встановлення справедливої ціни на газ зі збереженням чинного контракту про стягнення 6 млрд дол. як переплати в попередні періоди. Позовна вимога російської сторони - стягнути з України борг за спожите паливо у розмірі 4,5 млрд дол.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом