Закони від 16 січня є більш адаптованими до європейського законодавства, ніж законопроект «Про санкції», ухвалений Верховною Радою 12 серпня.

Таку думку висловив політолог Олексій Вороненко.

«Погоджуся, що те, як ухвалювалися закони 16 січня, - викликало огиду. Але ці закони виглядають безневинними пустощами у порівнянні з законами, ухваленими 12 серпня», - вважає Вороненко.

Політолог нагадує, що, згідно із законами від 16 січня, штрафами або адміністративним арештом каралися маскування особи під час протестних акцій, прихід на мітинг у касці або шоломі, прихід на мітинг зі зброєю, піротехнікою, предметами самозахисту, вибуховою або легкозаймистою речовиною, прихід на мітинг у формі, схожій на форму правоохоронців.

Крім того, автомобілістам було заборонено їхати в організованій колоні більше п'яти машин без погодження з ДАІ, в іншому випадку водіям загрожував штраф від 680 до 850 грн.

Водночас, за словами начальника кафедри громадського порядку Академії МВС Володимира Куликова, у Німеччині за маски на мітингах позбавляють волі на строк до одного року, а у Франції - садять на три роки, пише «Кореспондент».

«Тепер, уважніше придивившись до законів від 12 серпня, ми побачимо, що аналогів у ЄС немає!» - продовжує політолог Вороненко.

«Формальна санкція суду дозволяє закривати ті чи інші ЗМІ», - упевнений політолог і призводить стурбовані цитати від представників ЄС з приводу законопроекту «Про санкції».

«Законопроект дозволяє владі забороняти або обмежувати трансляцію ТБ- і радіоканалів, припиняти діяльність ЗМІ, в тому числі в мережі Інтернет; розповсюдження друкованих матеріалів», - підкреслюють в ОБСЄ.

«Заходи, які ввійшли у законопроект, є явним порушенням міжнародних стандартів і, таким чином, безпосередньо обмежують вільний потік інформації та ідей - поняття, що лежить в основі свободи слова та вільних ЗМІ», - вважають в ОБСЄ.

У Freedom House також вважають законопроект «Про санкції» проявами цензури, які дають РНБО «драконівські і невідповідні» («draconian and inappropriate») повноваження щодо закриття та обмеження діяльності «внутрішніх і міжнародних ЗМІ», засновані на «непрозорих критеріях контролю».

«Репортери без кордонів» також назвали законопроект «дуже небезпечним» і закликали українських парламентарів «відхилити цей законопроект у другому читанні, оскільки це несумісно з зобов'язаннями уряду щодо захисту свободи слова».

«Тобто складається враження, що закон прийнятий ще і під парламентські вибори, адже тепер неугодні ЗМІ можна дресирувати, роблячи це, офіційно посилаючись на закон. Поки розберуться, правомірним чи неправомірним було те чи інше рішення, потрібний кандидат вже виграє вибори», - заявляє Вороненко.

«Можна погодитися з розпуском КПУ в Раді, але що змінилося? Методи більшовиків живуть і процвітають. В кращому стилі ЦК КПУ прийняті закони 12 серпня, і тепер за ЗМІ може встановитися авторитарний контроль», - продовжує політолог.

За його словами, в ЄС, де немає навіть аналогів подібних законів, приватні внутрішні кабельні мережі є недоторканними, в той час як в Україні вже заборонені 14 каналів.

«Якщо так звані «диктаторські закони» все ж були спрямовані на обмеження масових зібрань і масових пересувань, то «демократичний» закон про санкції безпосередньо вторгається в приватне життя кожного українця. Вказуючи, що можна дивитися, а що не можна», - резюмує політолог.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом