У разі подальшого підвищення комунальних тарифів кияни можуть перестати платити за надані їм послуги. Про це, як передає кореспондент Forum'у, у ході прес-конференції заявив директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

«За відсутності дієвої системи соцзахисту, це (підвищення тарифів. - Ред.) загрожує соціальним вибухом», - вважає він.

За словами Сергієнка, подальше підвищення тарифів може призвести до того, що кияни зовсім відмовляться платити за комунальні послуги.

«Катастрофа може трапитися в листопаді поточного року, коли прийдуть платіжки, де тариф на тепло зросте в три рази - з 3 до 9 грн. Люди можуть не тільки перестати платити, але і вийдуть на Майдан, і тоді мало не здасться. Якщо уряд цього не розуміє, то він скоро, значить, перестане бути урядом», - підсумував Сергієнко.

Як раніше повідомляв ForUm, Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг, встановила з 1 липня 2014 року тариф на централізоване водопостачання та водовідведення на рівні 6,22 грн/куб. м (з ПДВ), тоді як раніше він становив 3,18-3,50 грн/куб. м (в залежності від термінів оплати).

Нацкомпослуг також підвищила тарифи на гаряче водопостачання для киян на 44-55%, тепло - на 48-58%.

Так, з 1 липня 2014 року жителі столиці платять за гаряче водопостачання 25,1 грн/куб. м (з ПДВ), тоді як раніше тариф становив 16,24-17,41 грн/куб. м (в залежності від термінів оплати).

Дарина Шварцман, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

94