Підготовка нового генплану розвитку столиці до 2025 року, який мерія планує затвердити на початку вересня, обійдеться бюджету в 20 млн грн. Про це пише Олександра Гамаюнова в «Діловій столиці».

Зараз у Києві діє генплан до 2020 року. Він був затверджений у 2002 році, і його підготовка коштувала 50 млн грн. Новий генплан до 2025 року був розроблений з подачі екс-мера Леоніда Черновецького. І попередній владі не вдалося протягнути його через Київраду. Цю ініціативу перехопила мерія під керівництвом вже Віталія Кличко, повідомляють «Наші гроші».

Новий генплан готуються розглянути на найближчій сесії Київради: Кличко дав доручення своїм заступникам закінчити до 1 вересня всі роботи з підготовки документа. У кінці серпня має бути готова його експертиза, яку проводить архітектурно-містобудівна рада Мінрегіонбуду.

За 12 років існування старого генплану у цей документ за згодою міськради було внесено понад 2 тис. поправок. Вони стосувалися зміни функціонального призначення територій загальною площею майже 3 тис. га. Всі ці зміни, правда, прийняті за останні вісім років, зараз вивчає тимчасова контрольна комісія. Її голова Тетяна Меліхова виступила проти поспішного затвердження нового генплану.

«Подібні документи приймаються на довгострокову перспективу - на 30-40 років. У нас є генплан до 2020 року. Навіщо потрібен до 2025 року? Цим документом просто хочуть узаконити масу землевідведень. Потрібно перш за все подивитися, які зміни відбулися в часи, коли містом керував Леонід Черновецький», - говорить Меліхова.

За словами колишнього заступника головного архітектора Києва Віктора Глеби, у столиці вже існують десятки об'єктів, не передбачені генеральним планом, створеним у 2002 році. А в генплані-2025 землі, на яких вони розташовані, фігурують вже з іншим призначенням. Наприклад, в районі Княжого затону на Позняках, де відповідно до чинного генплану повинні бути облаштовані великі зелені зони, ведеться будівництво житлових будинків. «Нова влада і новий генплан - це міф. Все по-старому: і люди, і документи працюють на розкрадання одного з основних ресурсів міста - землі», - впевнений Глеба.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом