Управління нагляду за дотриманням законів у військовій сфері Генпрокуратури з залученням прокурорів регіонів виявило істотні порушення при організації і проведенні державних закупівель ліків, необхідних для потреб Збройних сил України.

Про це повідомляє Управління зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Так, ще у травні 2013 року посадовими особами військово-медичного департаменту Міністерства оборони було розпочато процедуру закупівлі ліків (63 найменування).

«Участь у проведенні відкритих торгів протягом наступних двох місяців взяли 11 підприємств. Після цього торги за всіма 63 лотами були скасовані, а у вересні-листопаді того ж року організовано повторні відкриті торги із штучним зменшенням загальної кількості їх учасників до трьох за безпідставне об'єднання лотів у дві фармакологічні групи – “антибактеріальні засоби” (11 найменувань) та “інші лікарські засоби” (55 найменувань). Це призвело до нових цінових пропозицій і збільшення вартості ліків», - ідеться у повідомленні прес-служби.

У Генпрокуратурі зазначили, що загальна вартість 37 найменувань лікарських засобів зросла з 4,6 млн грн, запропонованих під час проведення перших торгів, до 7,2 млн грн, акцептованих за результатами повторних торгів. Таким чином, розмір витрат бюджетних коштів на закупівлю лікарських засобів збільшився на 2,8 млн грн.

«За даними фактами 8 серпня 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про наявність у діях посадових осіб Міністерства оборони України ознак кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 425 КК України (недбале ставлення до виконання службових обов'язків)», - відзначили у повідомленні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом