Трудовий колектив Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького побоюється помсти з боку в.о. ректора вишу Олександра Черевка, який був незаконно призначений наприкінці червня 2014 року указом міністра освіти і науки України Сергія Квіта.

Про це співробітники ЧНУ написали у зверненні на ім'я Президента України Петра Порошенка.

«Призначення О. Черевка в.о. ректора є порушенням законодавчих норм нашої держави, оскільки він не має ніяких трудових відносин з університетом. Крім того, Черевко не має взагалі ніякого досвіду роботи на адміністративних посадах у вишах», - наголошується у зверненні, повідомляє «УРА-Інформ».

Нагадаємо, що 22 червня закінчився контракт ректора ЧНУ Анатолія Кузьмінського, після чого рішенням вченої ради виконання обов'язків ректора було покладено на співробітника університету, доцента Юрія Андріяка. Тим не менш, уже 24 червня стало відомо, що міністр освіти і науки Сергій Квіт своїм наказом призначив в.о. ректора екс-голову Черкаської ОДА Олександра Черевка (2005-2010), що є грубим порушенням чинного законодавства, оскільки в такому випадку виконувати обов'язки ректора може лише посадова особа цього вишу до призначення виборів керівника університету. У зверненні на ім'я Президента також зазначається, що в 2005 році, під час перебування Олександра Черевка на чолі Черкаської ОДА, він шантажем і погрозами домігся складання повноважень тодішнього ректора ЧНУ і шляхом адміністративного тиску зумів призначити на цю посаду свого протеже.

«Перебування на посаді ректора ЧНУ протеже Черевка впродовж одного року і дев'яти місяців запам'яталося підробкою документів з приводу призначення проректорів університету, повним руйнуванням навчального процесу, фальсифікацією документів про присвоєння почесних звань, фінансовим банкрутством університетської діяльності з подальшим блокуванням банківських рахунків вишу», - йдеться у зверненні трудового колективу ЧНУ.

У результаті протеже Черевка було висловлено недовіру співробітників університету на конференції трудового колективу у присутності заступника міністра МОН, а попередній ректор більшістю голосів був поновлений на посаді. У зв'язку з цим співробітники вишу висловлюють побоювання, що після призначення в.о. ректора ЧНУ Олександр Черевко намагатиметься мстити членам трудового колективу.

«Не виключаємо, що під час перебування О. Черевка на посаді в.о. ректора ЧНУ працівники нашого навчального закладу фактично стануть заручниками його чергових інтриг», - йдеться у зверненні до Президента України.

«У момент глибоких суспільних зрушень, зростання громадянської активності, ескалації суспільно-політичної напруги в Україні нехтування задекларованими на Майдані ідеалами та принципами демократії поставить під загрозу авторитет органів влади, посилить недовіру до посадових осіб, неодмінно призведе до зростання всередині колективу вишу протестних настроїв, до порушення цілісності наукового процесу і, врешті-решт, поставить під загрозу славне ім'я нашого навчального закладу», - підкреслюється у зверненні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

50