Так, є факти втягнення дітей та молоді в акції протесту, масові безлади і хвилювання, які проходять у Києві та інших регіонах країни.
«В окремих випадках підлітки самостійно залишають домівки або навчально-виховні заклади для участі в різних акціях. Це призводить до їх залучення у протиправну діяльність та створює загрозу їхньому життю і здоров'ю»,- йдеться у зверненні.
У документі наголошується, що в деяких областях України вже є прикрі наслідки таких необачних вчинків з боку підлітків.
Так, 20 січня до Чернігівського міськвідділу міліції від батьків надійшло повідомлення про те, що їхній 16-річний син пішов з дому і досі не повернувся.
У результаті проведених міліцією дій було встановлено, що 20 січня розшукуваний був доставлений з Європейської площі Києва у міську клінічну лікарню.
Він був без свідомості, медики виявили у нього закриту черепно-мозкову травму, забій голови, судоми.
Попередньо встановлено, що ці тілесні ушкодження підліток отримав під час масових заворушень, які відбувалися на вулиці Грушевського у Києві.
«Працівники харківської міліції звертаються до всіх батьків і наполегливо рекомендують уважно стежити за дітьми, завжди цікавитися, де, з ким вони проводять час, в якому оточенні знаходяться»,- сказано в повідомленні.
Правоохоронці нагадують, що під час розмови з дітьми варто роз'яснити вимоги чинного законодавства, згідно з якими зараз посилено кримінальну відповідальність, у тому числі неповнолітніх, за участь у масових заворушеннях та акціях протесту, використання з цією метою зброї і легкозаймистих речовин.
У той же час ст. 185-1 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за дії, пов'язані з порушенням встановленого порядку організації і проведення мітингів, вуличних походів і демонстрацій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом