«Вже з'явилася тенденція, коли потерпілому не викликають швидку допомогу, оскільки номер того, хто звертається на «103», автоматично висвічується і він стає свідком події. А кожна ДТП - це кримінальна справа», - зазначив Вершигора.
Крім того, за словами головлікаря, в більшості випадків наші громадяни байдужі і навіть не підходять поцікавитися, чим можуть допомогти.
«У нас байдужість до всього. Це менталітет - людей не хвилює те, що не відбувається безпосередньо сьогодні і з ними. Якщо говорити про статистику - 60 загиблих за 8 місяців на 45 млн - це мало. Але ж це чиїсь батьки, сини, величезні втрати для сімей. Хтось стає інвалідом, причому найстрашніше, що наїжджають на пішохідних переходах, на тротуарах», - поділився він.
За словами Вершигори, при Київській міській станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф організовувалися курси з навчання першої медичної допомоги, проте на них немає попиту.
«У нас є навчально-тренувальний клас. Якщо є бажаючі - будь ласка, приходьте! Ми колись організовували такі курси, проте на них записалися тільки пенсіонери», - зазначив він.
Крім того, за словами Вершигори, курси долікарської допомоги можна пройти при «Червоному хресті», Українському науково-практичному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом