«З переходом на електронну систему збору та зберігання інформації відійдуть у минуле і проблеми, пов'язані з паперовими медичними картами. Зараз картки зберігаються за місцем проживання пацієнта і з цим пов'язані довготривалі бюрократичні процедури, - сказавши Богачов. - Також виникають труднощі в процесі збору анамнезу, наприклад, коли пацієнт потрапляє до закладу охорони здоров'я у невідкладному стані без медичної картки. Часом через людський фактор відбувається втрата медичної інформації. Централізований ЕРП дозволить вирішити ці питання, що, безумовно, підвищить доступність медичної допомоги».
Персональні дані пацієнтів розміщуватимуться на серверному обладнанні МОЗ, що дозволить централізовано забезпечувати контроль за їх збереженням. Таке рішення було прийнято на основі аналізу роботи ЕРП у тестовому режимі в пілотних регіонах - Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та Києві.
«Впровадження електронного реєстру пацієнтів автоматично модернізує службу медичної статистики, завдяки якій буде вестися облік обсягів та моніторинг якості фактично наданих населенню медичних послуг. А це одна з умов комфортного переходу до страхової медицини» , - зазначив заступник міністра.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом