З 1 вересня наступного навчального року вводиться новий Державний стандарт у середній школі, і програма з трудового навчання також буде інша, повідомили в прес-службі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.
З метою поширення сучасних підходів до організації вивчення трудового навчання, технологій та креслення в загальноосвітній школі 5-6 грудня 2012 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського, відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Нові підходи до вивчення трудового навчання в загальноосвітній школі».
Учасниками заходу стали представники 24 областей України - методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, що займаються питаннями трудового навчання (технологій).
Зазначимо, що тривалий час змістовне наповнення предмета не мінялося, і те, що було закладено в 60-70-х роках минулого століття, впроваджувалося досить довго. Згідно з новою ідеєю програми - трудове навчання повинне стати мобільним і відповідати регіональним особливостям (місцеві традиції, народні ремесла і т.п.).
Новою програмою передбачено варіативні модулі, загальноосвітній заклад вибирати залежно від потреб дітей, кваліфікації вчителя, матеріальної бази.
Маючи багатий досвід використання на уроках трудового навчання регіональних традицій, педагоги Полтавщини щедро ділилися ним з гостями семінару.
Досвід практичної роботи з технологій декорування виробів інтер'єру та сучасних технологій і новітніх методів навчання представили на майстер-класах вчителі трудового навчання шкіл Полтавської області та вчені Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом