У Державній інспекції техногенної безпеки України у цьому місяці прогнозують зростання надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, повідомив сьогодні у ході прес-конференції начальник управління техногенної безпеки Держінспекції Віктор Поліщук.

«Ми прогнозуємо у грудні від 3 до 9 надзвичайних випадків природного характеру. Але зовсім інша ситуація з надзвичайними ситуаціями техногенного характеру. Прогнозується їхнє зростання на 15%. Це відбувається традиційно щороку, і ми готуємося до цього», - повідомив він.

Тим не менше, як повідомив Поліщук, за статистикою, у цьому році картина з надзвичайними ситуаціями техногенного характеру трохи ліпша. Всього на даний момент в Україні сталося 192 надзвичайні ситуації, із них техногенного характеру – 128 і природного – 64, що на 5% менше, ніж торік. Також знизилася кількість загиблих і потерпілих. Так, у цьому році загинуло 284 особи та потерпіло 770, тоді як у 2011-му загинуло 327 і потерпіло 518.

Однак, за словами Поліщука, ці цифри не можуть заспокоювати, оскільки саме у грудні фіксується зростання надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

«У грудні підвищиться, наприклад, ризик отруєнь людей газом. І, що характерно, зазвичай ці отруєння вдвічі перевищують число тих же інфекційних захворювань, що досить парадоксально. Це пов'язано з тим, що використовується пічне опалення, люди отруюються чадним газом, і при цьому, як свідчить статистика, кількість загиблих при отруєнні людей перевищує кількість потерпілих», - зазначив він.

Також, за словами начальника управління техногенної безпеки, у першу чергу виникне ризик надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пожежами та вибухами. В основному, це вибухи на підприємствах вугільної промисловості, на шахтах. Також у цей період великий ризик виникнення надзвичайних ситуацій на всіх системах життєзабезпечення.

Поліщук закликав всі органи влади і служби, які є відповідальними за цивільну безпеку населення, проводити постійний моніторинг ситуацій на територіях, що піддаються підтопленню та паводкам, а також забезпечити можливість швидкого реагування на надзвичайні ситуації, пов'язані з вогнем, провести роз'яснення щодо правил пожежної безпеки серед населення та на виробництві, інформувати відповідні органи виконавчої влади про необхідність посилення контролю за дотриманням правил дорожнього руху, забезпечити всім необхідним для швидкого реагування комунальні служби.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

305