Кабінет Міністрів визначив порядок, за яким можна буде отримати дозвіл на заняття народною медициною (цілительством), а також виписав, як цей дозвіл буде анулюватися. Відповідну постанову прийнято 3 грудня на засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Спеціальний дозвіл видаватиметься терміном на п'ять років. Для його отримання особа, яка не має спеціальної медичної освіти, зареєстрована в установленому порядку як фізична особа-підприємець і спеціально займається народною медициною, подає відповідну заяву у Міністерство охорони здоров'я.

До неї додається пакет документів, серед яких, зокрема, відомості про місце заняття цілительством і висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Також подається отриманий в установленому МОЗ порядку атестаційно-експертний висновок, який підтверджує наявність у особи цілительських здібностей.

Рішення про видачу спецдозволу або відмову у цьому приймається протягом тридцяти днів комісією та затверджується МОЗ.

Нагадаємо, що відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я, народна медицина (цілительство) - це методи оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, засновані на досвіді багатьох поколінь людей, усталені у народних традиціях і не потребують державної реєстрації.

Однак перш ніж займатися народною медициною, цілителі повинні підтвердити свою кваліфікацію.

«Прийняття цього документа допоможе більш чітко розмежувати заняття народною медициною і недобросовісне цілительство, полегшить прийняття рішень правоохоронними органами щодо здійснення незаконної медичної діяльності і в результаті захистить інтереси споживачів від негативних наслідків шарлатанства», - йдеться у повідомленні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

308