В Україні трудова експлуатація стала не менш поширеною, ніж сексуальна. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час відеомосту Москва - Київ на тему «Раби 21 століття. Чому процвітає торгівля людьми?» заявила заступник координатора програми з протидії торгівлі людьми представництва Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) Оксана Горбунова.

«Якщо в кінці 90 – на початку 2000 рр.. в основному потенційною групою ризику були дівчата і молоді жінки, яких вивозили за кордон для сексуальної експлуатації, то тепер група ризику значно розширилася. І чоловіки, і жінки, починаючи від самого юного віку до пенсійного віку, опинилися під загрозою», - сказала вона.

За словами Горбунової, 80% людей, які звертаються до Міжнародної організації міграції, є потерпілими від примусової праці в будівництві, сільському, домашньому господарстві.

Зазначається, що в трудове рабство потрапляють не тільки мігранти, які приїжджають з-за кордону, але й іногородні українці.

«Але реалії, які є в Україні, ми спостерігаємо і в світі. Згідно з доповіддю Міжнародної організації праці, озвученою у червні цього року, сьогодні у світі налічується 20,9 млн людей, які страждають від трудової експлуатації, тоді як у 2005 р., за даними МОП, ця цифра становила 7 млн ​», - повідомила заступник координатора.

Горбунова зазначила, що українські правоохоронці, які розслідують подібні злочини, часто класифікують примусову працю як порушення норм праці.

«У такому випадку ми не бачимо реальну статистику, а злочинці несуть покарання значно м'якше, ніж передбачено законом», - сказала вона.

Аліна Єремеєва,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

384