Більше половини українців нічого не знають про свого дільничного інспектора, а три чверті - про начальника районного відділу міліції. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного серед українців у 2012 році Харківським інститутом соціальних досліджень, передає кореспондент ForUm'у.

Також, оцінюючи під час опитування роботу міліції з населенням, більшість респондентів зазначили, що з ними поводилися чемно - 64,5%. Разом з тим 24,9% стикалися з байдужим ставленням міліціонерів і 9,3% - з брутальним ставленням з боку правоохоронців.

Крім того, Харківський інститут соціальних досліджень виміряв рівень довіри до таких інституцій, як Кабінет Міністрів, суди, прокуратура, СБУ, Верховна Рада і т.п.

За словами експерта Інституту Андрія Чорноусова, на тлі традиційно невисокого рівня довіри до державних інституцій, міліція виявилася на третьому місці після церкви й армії з показником близько 26%.

«Частина респондентів готова допомагати міліції в будь-якій ситуації - 28%. Більше 39% людей готові допомагати, тільки якщо вважатимуть ситуацію безпечною для особистих інтересів та інтересів своїх близьких», - зазначив експерт.

Втілюючи ідею створення альтернативної системи оцінки діяльності органів міліції в Україні, Харківський інститут соціальних досліджень у співпраці з Міністерством внутрішніх справ та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провів пілотне всеукраїнське дослідження «Оцінка міліції за допомогою громадської думки». У його рамках було опитано 15 тисяч респондентів у 349 населених пунктах у всіх областях України (вибірка 600 респондентів для кожного регіону).

Анастасія Піка,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

274