В Україні буде переглянуте законодавство у сфері протидії насильству у сім'ї. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції на тему «Свобода від насильства: діємо разом» сказав заступник міністра соціальної політики України В'ячеслав Коломієць.

«Міністерством соціальної політики у співпраці з іншими центральними органами виконавчої влади, науковими діячами, а також недержавними організаціями розроблено проект закону про запобігання та протидію домашньому насильству, яким, зокрема, передбачено зміну поняття «сімейне» насильство і визначення його як «домашнє» насильство», - повідомив він.

Заступник міністра також додав, що необхідно розширити коло сімей, на які буде поширюватися дія нового закону. До таких, за його словами, можна віднести колишнє подружжя, яке проживає разом. Крім того, зміни повинні торкнутися також органів, що курують питання протидії насильству у сім'ї.

«На наш погляд, необхідно також розширити список органів і організацій, на які покладається здійснення заходів з питань протидії насильству, а також більш чітко визначити список їхніх повноважень», - сказав він.

Коломієць додав, що з цією метою Мінсоцполітики за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров'я» у співпраці із зацікавленими центральними органами виконавчої влади та недержавними організаціями розробляють нормативно-правовий акт, яким буде передбачено механізм надання ефективної і своєчасної допомоги особам, які потерпіли внаслідок насильства у сім'ї.

Заступник міністра також прокоментував ініціативу Президента України щодо збільшення кількості соціальних працівників. «Відповідно з ініціативою Президента щодо повного охоплення увагою держави найбільш вразливих верств населення, до соціальних служб сім'ї дітей та молоді додатково прикріплено 12 тисяч посад фахівців з соціальної роботи. Їхня діяльність спрямована на раннє виявлення осіб і сімей, які перебувають під загрозою потрапити у складні життєві обставини. Як правило, саме у таких сім'ях відсоток насильства набагато вищий», - пояснив він.

У свою чергу, начальник управління дільничних інспекторів міліції Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ Юрій Лубенський зазначив, що його профільне відомство також бере активну участь у розробці законопроекту, і висловив сподівання, що новий нормативний акт буде більш дієвим і корисним.

Як повідомляв ForUm, у травні на засіданні Ради регіонів Президент України Віктор Янукович наголосив на необхідності напрацювання чітких стандартів надання соціальних послуг, які сприятимуть створенню ефективного механізму державної соціальної політики.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

448