Кабінет Міністрів затвердив порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення. Проект відповідної постанови був розроблений Міністерством юстиції з метою нормування зазначених порядків до положень нового Кримінально-процесуального кодексу України, повідомили у прес-службі Міністерства юстиції.
За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, в положеннях постанови головною умовою зберігання речових доказів визначається можливість забезпечення збереження їх істотних ознак і властивостей, завдяки яким вони мають доказове значення для цілей кримінального провадження.
Так, зокрема, унормовано порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов'язаних з їх зберіганням і пересиланням, збереження тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження.
Також приведені у відповідність з новим Кодексом порядок передачі на зберігання тимчасово вилучених в ході кримінального провадження документів, що засвідчують користування спеціальним правом (право керування транспортним засобом або судном, полювання, на здійснення підприємницької діяльності).
Крім того, нормовані порядок компенсації процесуальних витрат у разі зменшення обвинуваченому, потерпілому розміру витрат, що належать до оплати, або повне чи часткове звільнення зазначених осіб від їх оплати.
Враховані також вимоги Кримінально-процесуального кодексу щодо поводження з речовими доказами залежно від їх властивостей (громіздкість, можливості швидкого псування, небезпеки для життя чи здоров'я людей або навколишнього середовища і т.д.).
За словами міністра юстиції, прийняття постанови забезпечить можливість практичної реалізації дій, процедур і повноважень, закріплених нормами нового кримінально-процесуального законодавства України.
Як повідомляв ForUm, сьогодні набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс. Він змінює сам підхід до розслідування злочинів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом