Вперше за останні кілька років дисциплінарна комісія вирішує долю судді Бориспільського районного суду Київської області Володимира Величка, який приймав рішення всупереч закону про протидію рейдерству.
За цим законом, прийнятим у 2009 році, законодавчо було заборонено об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати у порядку різного судочинства. Подання на розгляд справи судді Величка було подане відразу кількома членами Вищої ради юстиції. Ключове звинувачення - розгляд справ не за підсудністю, пише «Урядовий кур'єр».
За інформацією «Урядового кур'єра», одна зі справ стосується торгового центру Sky Mall у столиці. «Основою її стала схема, яка використовувалася рейдерами кілька років тому. Без відома ТОВ «Призма Бета», яке розташоване у Києві, у Бориспільському районі раптом з'явився поручитель з місцевою пропискою, який виступив гарантом повернення боргу цього товариства іншій структурі - ТОВ «Аррікано проперті менеджмент», заснованої найбагатшою людиною Естонії Хілларі Теддер», - говориться у публікації. Як повідомляє автор статті, «поручитель» борг у сумі 10 тис. грн. вчасно не повернув і в суді, куди звернулися представники ТОВ «Аррікано проперті менеджмент» і Теддера, справу програв. «Це дійство відбулося 17 вересня, а в ТОВ «Призма Бета» про нього дізналося лише 10 жовтня. І хоча борг був фіктивним, як і самозваний поручитель, наслідки розгляду справи суддею Величком - реальні. Користуючись судовою ухвалою, представники ТОВ «Аррікано проперті менеджмент» спробували силовим чином захопити майже 900 квадратних метрів площі на території Sky Mall. Згідно з документом, законним власникам користуватися офісом заборонялося», - наголошується у матеріалі, пише «Дело».
«Можна було б пояснити таке рішення помилкою судді, якщо б його прізвище не фігурувало в інших конфліктних справах. У тому числі - блокування передачі іншим власникам через Бориспільський суд активів сім'ї Лазаренка у Дніпропетровській області», - додає видання.
Бориспільський районний суд, як пише видання, «не вперше спливає у матеріалах ЗМІ як структура, яка допомагає незаконному перерозподілу власності». Зокрема, за даними «Урядового кур'єра», навесні 2009 року Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт судді Миколи Корнійця. «За словами тодішнього генерального прокурора Олександра Медведька, у ході досудового слідства було встановлено, що Корнієць без проведення судового засідання ухвалив рішення, яким задовольнив позови громадян Пастухова та Березанської до Бориспільського районного відділу земельних ресурсів про нібито незаконну реєстрацію державних актів пайовиків АТ «Племінний завод» Бортничі» за земельні ділянки. При цьому рішенням суду зобов'язав відповідні служби негайно скасувати їхню реєстрацію. Своїми незаконними діями пан Корнієць фактично позбавив 559 фізичних осіб наданих державою земельних ділянок загальною площею 1041 га, розташованих у межах Горської і Щасливської сільських рад району. У зв'язку з численними порушеннями, постанови судді скасовано Київським апеляційним адміністративним судом. А слідчим прийняте рішення щодо притягнення судді як обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого статтею 375 (частина перша) Кримінального кодексу України. Суддя тривалий час перебував у розшуку, згодом був затриманий, проте відпущений через визнану судом психічну недостатність», - резюмує «Урядовий кур'єр».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом