У Північноатлантичному альянсі (НАТО) вважають, що позаблоковий статус України не означає автоматично її нейтралітет.
Про це йшлося на організованій Інститутом європейського просування інтерактивній конференції «Зміцнення безпеки через співробітництво», присвяченій питанням співпраці з НАТО в ситуації позаблокового статусу України.
Зокрема, як сказала Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Ар'я Макконен, «як члени ЄС ми не можемо бути нейтральними. І якщо громадяни нашої країни вирішать, що ми повинні вступити в НАТО, то двері Альянсу для нас будуть відкриті».
За її словами, у Фінляндії, яка після Другої світової війни визнавалася як нейтральна, зараз ніхто не говорить про нейтралітет.
Макконен зазначила, що Україні необхідна кооперація з НАТО у світлі тих загроз, які стоять перед світом на початку 21 століття - тероризм, піратство, кіберзагрози, повідомляє «УНІАН».
Представники дипломатичного корпусу Фінляндії, Естонії, Словаччини та Литви, які також брали участь у конференції, закликали Україну пам'ятати про свої національні інтереси і не боятися реакції сусідів, зокрема Росії.
Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії Сулев Канніке, говорячи про історію вступу його країни в НАТО, зазначив, що свого часу в Кремлі були дуже стурбовані таким кроком Таллінна, зросла напруженість у відносинах, але після приєднання до Альянсу претензії Москви тільки зменшилися.
«Ми не можемо говорити, що у нас дружні відносини з Росією. Але ми зберігаємо партнерські відносини, ведемо ефективну співпрацю, між нашими країнами збільшується товарообіг і туристичний потік», - підкреслив Канніке.
«ForUm»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом