Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про затвердження Порядку функціонування системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112». Цей документ визначає правові та організаційні засади функціонування системи 112, повідомляє прес-служба МНС.

У нормативно-правовому акті визначено мету та основні завдання системи 112, її організаційну структуру, а також регламент проходження інформації. У постанові чітко визначені строки, які необхідні для належного функціонування системи 112, організації порядку взаємодії її структурних елементів.

Документом передбачено, що екстрені виклики, що надходять у центри 112, реєструються, класифікуються і негайно передаються у відповідні оперативно-диспетчерські служби. Інформаційна взаємодія між структурними елементами системи 112 та порядок проходження інформації визначаються регламентом проходження інформації в системі.

«Регламентом передбачено, що оператор центру 112 зобов'язаний приймати й обробляти екстрені виклики і за необхідності може безпосередньо з'єднати заявника диспетчером відповідної оперативно-диспетчерської служби детального уточнення необхідних даних. Всі екстрені виклики та переговори записуються на спеціальні накопичувачі, архівуються і зберігаються протягом трьох років у базі даних системи 112 разом з відповідною картою екстреної (надзвичайної) ситуації, медіа-файлом (записом розмови) і звітом про реагування. Крім того, регламентом визначено порядок формування та передачі електронної карти, порядок доступу та видачі інформації з бази даних реєстру, питання захисту інформації в системі 112», - йдеться у повідомленні.

Схвалена урядом постанова є ще одним кроком на шляху реалізації Закону України «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112». У ній визначено порядок функціонування системи 112, що дозволить забезпечити надання екстреної допомоги населенню, проведення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню або ліквідації наслідків екстрених ситуацій у відповідності з європейськими стандартами.

Як повідомляв ForUm, 13 березня Верховна Рада України прийняла Закон «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112».

5 квітня закон підписав Президент України Віктор Янукович.

Міністерство надзвичайних ситуацій і компанія Hewlett Packard 12 квітня підписали угоду про впровадження в Україні системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога повідомив, що уряд України виділив 452 млн гривень на проведення першого етапу робіт. Планувалося, за його словами, впровадити систему 112 у Львові, Харкові, Донецьку, Києві та області до початку Євро-2012.

17 травня голова Комісії конкурсних торгів МНС України Олег Цицак заявив, що підписаний між Міністерством та компанією Hewlett Packard договір про систему 112, не діє.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

431