Мін'юст, МВС та МОЗ затвердили порядок взаємодії закладів охорони здоров'я, територіальних органів внутрішніх справ, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів щодо спостереження та лікування ВІЛ-позитивних осіб з числа ув'язнених, затриманих або заарештованих, повідомляє прес-служба Мін'юсту.
Відповідний спільний наказ підписали міністр юстиції Олександр Лавринович, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко та віце-прем'єр-міністр, міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.
Порядок розроблено з метою забезпечення диспансерного спостереження за ВІЛ-позитивними особами, а також здійснення клініко-лабораторного моніторингу за перебігом хвороби та проведення антиретровірусної терапії таким особам, яких тримають в установах виконання покарань, в ізоляторах тимчасового утримання, слідчих ізоляторах і спеціальних приймальниках.
Так, органи внутрішніх справ зобов'язані забезпечити надання антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованим особам з числа затриманих, взятих під варту, адмінарештованих з груп ризику (працівники комерційного сексу, споживачі ін'єкційних наркотиків та інші).
Зокрема, затверджений порядок зобов'язує працівників органів внутрішніх справ сприяти медичним працівникам у проведенні добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію. Це буде здійснюватися шляхом конвоювання пацієнта з його згоди найближчим за місцем розташування закладом охорони здоров'я. Черговий ізолятор зобов'язаний доповісти про перебування особи, яка вимагає отримання антиретровірусної терапії, начальнику ізолятора і проінформувати найближчу установу охорони здоров'я про необхідність отримання консультації лікаря-інфекціоніста.
У разі звільнення або переведення затриманих в інші місця утримання керівництво ізоляторів зобов'язане надіслати інформацію про необхідність отримання вказаними особами антивірусної терапії та проінформувати найближчий за місцем перебування особи заклад охорони здоров'я.
На органи охорони здоров'я покладено обов'язок забезпечити міжвідомчу координацію заходів з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, що містяться в ізоляторах тимчасового утримання, спецприймальниках, слідчих ізоляторах та установах виконання покарань. Крім того, органи і заклади охорони здоров'я зобов'язані надавати необхідну лікувально-профілактичну допомогу ВІЛ-інфікованим особам, які були звільнені із зазначених закладів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом