В Україні 3% населення інфіковані вірусом гепатиту С.
Про це сьогодні заявила головний позаштатний спеціаліст з інфекційних хвороб Міністерства охорони здоров'я України, завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. О.О.Богомольця Ольга Голубовська під час круглого столу «Вірусний гепатит С: стратегія боротьби».
«Нещодавно ми отримали звіти центральної СЕС МОЗ. Проведені службою дослідження на антитіла до вірусу гепатиту С у зовсім різних категорій населення свідчать, що справжня поширеність антитіл (це не говорить про те, що стільки ж хворих гепатитом С) - від 7 і до 60%, коли мова йде про пацієнтів наркодиспансерів», - зазначила Голубовська.
Головний інфекціоніст переконана, що в Україні необхідно ввести обов'язковий скринінг не тільки для груп ризику, а для всіх пацієнтів, які потрапляють в лікувальні стаціонари.
«Скринінгові обстеження щодо антитіл до вірусу гепатиту С - порівняно недороге обстеження. Не всі пацієнти, що мають антитіла, інфіковані вірусом гепатиту С», - зазначила Голубовська, підкресливши, що вірус має «приголомшливий хроніогенний потенціал, тому одужують лише 15% інфікованих гепатитом С».
За словами лікаря, гепатит С - виліковне захворювання, є кінцеві точки терапії, на відміну від гепатиту В.
«Серологічне вікно може бути до півроку (тобто пацієнт може бути вже інфікованим, вірус може перебувати в крові, а антитіл ще може не бути)», - сказала Голубовська.
За її словами, проблема гепатитів актуальна не тільки для України, але і для всього світу.
«Ми живемо в епоху прихованих епідемій. Справжня причина поширення гепатитів невідома у всьому світі. У Європі гепатитом С інфіковано близько 2% населення», - сказала вона.
Посилаючись на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, Голубовська зазначила, що багато запасів крові або взагалі не тестуються, або тестуються не належним чином, а це сприяє поширенню вірусів гепатиту.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом