Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк оцінює у 8 млрд євро підготовку області до можливого проведення зимових Олімпійських ігор у 2022 році у Львові. Про це йдеться у повідомленні обладміністрації.

«Зимова Олімпіада для Львівщини - це грандіозний план і перспектива, яка передбачає проведення протягом 16 днів елітарних спортивних змагань із 17 видів спорту. Область повинна бути готова прийняти майже 3 тис. спортсменів і стільки ж офіційних осіб, мати більше 3 тис. транспортних засобів для щодобового перевезення понад 5 тис. пасажирів, обслужити понад 6 тис. журналістів, залучити майже 2 тис. персоналу служб безпеки змагань і більш 20 тис. волонтерів», - сказано у повідомленні.

На думку Костюка, не менш важливим проектом є спорудження спеціального олімпійського селища на 10 тис. місць для спортсменів і журналістів, і масштабного по площі (40 тис. кв. м) і технічному оснащенню медіа-центру, повідомляють «Українські новини».

Костюк зазначив, що область зможе використовувати для проведення Олімпіади-2022 основні об'єкти, побудовані до чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

«При цьому відзначу необхідність будівництва низки нових стратегічних об'єктів. Зокрема, у Львові - не менше 5 льодових арен з місткістю від 6 до 12 тис. глядачів, сучасної санно-бобслейної траси і критого льодового стадіону для ковзанярських змагань. Попередня орієнтовна сумарна вартість будівництва цих об'єктів - 390 млн євро», - сказав Костюк.

За його словами, попередня вартість витрат на будівництво у Львові об'єктів для льодових видів спорту складе 1,405 млн євро.

Для змагань зі сніжних видів спорту планується будівництво об'єктів у Тисовці та Воловці з вкладенням 1 млрд євро.

Що стосується готельної інфраструктури, необхідно побудувати готелі з майже 22 тис. номерів і альтернативні житлові приміщення з більш ніж 2 тис. місць.

У тому числі для олімпійців у Львові знадобиться 15 695 номерів, у Тисовці - 3700, у Воловці - 600, для вболівальників - у Львові - 1 тис. готельних номерів 2-5-зіркової категорії, в Тисовці - 1 800 номерів (з них 500 - у готелях, решта - в альтернативних місцях проживання) та у Воловці - 1 337 номерів (з них 500 у готелях).

«Отже, потреба в приватних інвестиціях на підготовку об'єктів проживання, за попередніми розрахунками, становить 1 млрд євро», - сказав Костюк.

У цілому, загальна сума видатків підготовки області до проведення зимової Олімпіади-2022, включаючи капітальні інвестиції в інфраструктуру енергетичної, телекомунікаційної, медичної сфери, служби безпеки і т.д. складе 8 млрд євро.

Область має намір реалізувати 1,6 млн квитків на змагання.

Телеаудиторія складе більше 3 млрд глядачів.

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет позитивно оцінює перспективи України прийняти зимову Олімпіаду у 2022 році.

Віце-прем'єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив 17 жовтня, що найближчим часом буде підписано указ про створення Національного агентства з питань доступного житла, підготовки до чемпіонату Європи-2015 з баскетболу та до зимової Олімпіади-2022.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

242