Створення в Україні Єдиної демографічного реєстру українців та осіб без громадянства зможе вирішити проблему нелегальної міграції. Таку думку у ході «круглого столу» «Як міграційні процеси впливають на соціально-економічну ситуацію в Україні?» висловив експерт робочої групи, яка провела дослідження міграційної ситуації по всій країні, Олег Руденко.

«Європа пильно стежить за питанням контролю над мігрантами. Україна розглядається як країна, що перебуває в зоні ризику транзитних коридорів нелегальних мігрантів до Європи. Але стосується ця проблема не тільки України. Всі країни намагаються ввести відповідний облік, але вже ґрунтуючись на інформаційних даних. В першу чергу, мова йде про застосування біометричних технологій», - повідомив Олег Руденко.

Також він нагадав, що у вересні влада Італії оголосила про легалізацію всіх трудових мігрантів, які в'їхали на територію країни до 2011 року. Греція, у свою чергу, заявила, що однією із причин кризи стала якраз проблема нелегалізованих мігрантів. У Франції ж за часів президентства Ніколя Саркозі держава намагалася боротися з трудовою міграцією, але безуспішно. ОАЕ, в свою чергу, при в'їзді в країну беруть біометричні дані у кожної людини, створивши тим самим величезну базу з відбитків пальців 103 млн людей.

«В Україні, за офіційними даними МВС, перебуває 300 тисяч мігрантів. За нашими дослідженнями, їх від 5 до 7 млн ​​ осіб. У підсумку сума недоплачених податків до бюджету України становить до 2 млрд доларів, а вивезення грошей з країни щорічно - 35-45 млрд грн. Є і транзитна нелегальна міграція через Україну. Прикордонні служби намагаються максимально відстежувати ці процеси, хоча організатори нелегального переправлення мігрантів досить винахідливі - нещодавно стало відомо про тунелі між Україною та ЄС», - зазначив експерт.

За словами представника Державної прикордонної служби Олександра Скігіна, з 2008 року спостерігається зменшення нелегальної транзитної міграції через Україну до кордонів країн ЄС.

«У 2011 році, порівняно з 2010, нелегальна міграція зменшилася на 59%. І за 8 місяців 2012 року на 18%. Все це підтверджується прикордонниками суміжних країн. Постійно змінюється структура міграційного потоку. У 2012 році на 22% зменшилася кількість мігрантів із країн СНД, а кількість нелегальних мігрантів із Азії та Африки (Сомалі, Афганістан, Еритрея) збільшилася на 10%», - сказав він, зазначивши, що проведення Євро-2012 допомогло поліпшити і прискорити міграційний контроль на кордонах України.

При цьому експерти зійшлися на думці, що легалізація мігрантів, які проживають в країні, позитивно відіб'ється на економіці України, але поки не вигідна самим іноземцям.

«Зараз легалізація в Україні проходить складно і досить довго (близько 4-5 місяців). Вигідніше працювати нелегально. І мова йде не про гроші, а про бюрократію. Але я вважаю, що податки іноземці повинні платити там, де працюють», - висловив свою думку експерт, представник проекту Universal Assistance Микола Гольбін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

463