Питання паліативної та хоспісної допомоги надзвичайно проблематичне як з точки зору кадрової складової, так і фінансової. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявив заступник начальника Управління спеціалізованої медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України Михайло Комаров.

«Питання паліативної та хоспісної допомоги надзвичайно актуальне і проблематичне. Наша держава належить до «старих» країн, і на сьогоднішній день, у відповідності зі статистичними даними, близько 2,5 млн осіб - це люди похилого віку, які потребують отримання у тому числі і хоспісної допомоги. МОЗ сьогодні приділяв і приділяє велику увагу цій проблемі. На сьогодні в Україні створено 7 хоспісних стаціонарів, близько 1200 паліативних ліжко-місць, де надається медична допомога тим, хто її потребує», - заявив він.

Комаров також зазначив, що МОЗ приділяє увагу і кадровій складовій у цьому питанні, зокрема, підготовці фахівців. «В Україні створена перша кафедра паліативної та хоспісної медичної допомоги в Інституті Національної медичної академії післядипломної освіти, де на сьогоднішній день проходить підготовка фахівців, які будуть і повинні надавати кваліфіковану медичну допомогу. Ми повинні розуміти, що без кадрів така допомога не може бути надана», - підкреслив він.

Комаров повідомив, що за час роботи цієї кафедри вже підготовлено майже 400 фахівців.

У той же час медик зазначив, що за наявну зарплату складно знайти і підготувати лікарів та медсестер, які цю допомогу можуть надавати.

Він підкреслив, що у рамках реформування сфери охорони здоров'я та у рамках створення госпітальних округів ставиться питання про реформування закладів охорони здоров'я і у хоспісні центри.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

319