Міністерство надзвичайних ситуацій закликає громадян не спалювати сухостій і опале листя.

Як повідомляє прес-служба МНС, існує великий ризик виникнення пожеж, пов'язаних зі спалюванням трави, сухостою, опалого листя. Крім того, що вогонь загрожує життю та здоров'ю громадян, завдає значних матеріальних збитків, він ще й руйнує родючий шар ґрунту та знищує комах, які у ньому живуть.

Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередачі, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередачі, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об'єктів.

У МНС нагадали, що спалювання опалого листя заборонене законом. Про неприпустимість випалювання залишків рослинності, до яких належать і скинуте деревами листя, йдеться у ст.27 Закону України «Про рослинний світ», ст.39 Закону України «Про тваринний світ», ст.20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Відповідальність за спалювання опалого листя визначена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і передбачає штраф від 170 до 1190 грн.

«Випалювання опалого листя шкодить не тільки навколишньому середовищу, але й здоров'ю людини. Листя є природним фільтратором повітря. Дим від таких вогнищ містить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низку канцерогенних сполук. У людини ці речовини викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань», - йдеться у повідомленні.

МНС зазначає, що найбільш «дружнім» способом прибрати листя по відношенню до навколишнього середовища є спосіб компостування опалого листя. Крім того, законодавством передбачена можливість укладання договорів зі спеціалізованими організаціями для його вивезення.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

782