Кабінет Міністрів затвердив режим округу і зон санітарної охорони курорту Слов'янськ. Відповідну постанову «Про затвердження режиму округу і зон санітарної охорони курорту Слов'янськ» № 898 Уряд прийняв на своєму засіданні 3 жовтня 2012 року.
Так, режим першої зони (зони суворого режиму) встановлюється для захисту свердловин мінеральних вод № 3605, 5150, 3607, 7076, 3606 і родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне. Ця зона складається з 6 ділянок, а також прилеглої до озер території завширшки не менше 100 м у відповідності з межами округу і зон санітарної охорони курорту Слов'янськ, передає прес-служба КМУ.
Згідно з рішенням Уряду, Донецька ОДА зобов'язана встановити на межі першої зони через кожні 300 м стенди з інформацією про режим зазначеної зони. При цьому власники санаторно-курортних закладів повинні захистити межі свердловин мінеральних вод металевою сіткою, обладнати свердловини надкаптажними спорудами, гирла експлуатаційних свердловин - запірною арматурою і вимірювальними приладами, а під'їзні шляхи до свердловин мінеральних вод - твердим покриттям.
Крім того, постановою передбачено, що Донецька ОДА, Слов'янська міська рада та зацікавлені санаторно-курортні заклади і заклади відпочинку мають забезпечувати озеленення території та її прибирання.
Документ також передбачає функціонування режиму другої зони (зони обмежень). Дія цього режиму поширюється на територію, з якої відбувається стік поверхневих і ґрунтових вод до місця виходу на поверхню мінеральних лікувальних вод або родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне, територію, на якій розміщені санаторно-курортні заклади та заклади відпочинку, а також на територію, призначену для будівництва таких закладів. Стенди з інформацією про зону мають встановлюватися на межі другої зони через кожні 500 м.
Зазначається також, що територія пляжів на озерах Вейсове і Гаряче повинна забезпечуватися централізованим водопостачанням і водовідведенням та утримуватися відповідно до вимог санітарного і природоохоронного законодавства. Благоустрій пляжу, його прибирання та озеленення здійснюватимуть санаторно-курортні заклади, заклади відпочинку, інші зацікавлені фізичні та юридичні особи.
У межах другої зони заборонена вирубка зелених насаджень, крім реконструкції або капітального ремонту об'єктів благоустрою, рубок догляду та санітарних рубок.
Дія режиму третьої зони (зони спостережень) поширюється на територію формування, харчування та використання гідромінеральних ресурсів, лісові насадження навколо курорту, а також на території, господарське використання яких без дотримання встановлених для округу санітарної охорони правил може несприятливо вплинути на гідрогеологічний режим родовищ мінеральних вод і родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне, ландшафтно-кліматичні умови курорту Слов'янськ, його природні та лікувальні ресурси.
Згідно з рішенням Уряду, Донецька ОДА повинна забезпечити встановлення на межах цієї зони, в місцях її перетину з автомагістралями і ґрунтовими дорогами та на пішохідних доріжках відповідних інформаційних стендів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом