Мери 30 українських міст підписали угоду у сфері стійкої енергетики. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час прес-конференції у рамках регіонального форуму «Угода мерів - від зобов'язань до дій у сфері стійкої енергетики» заявив експерт і модератор форуму Святослав Павлюк.
«Це Київ, Львів, Тернопіль, Черкаси, Житомир, Кременчук, Первомайськ, Алчевськ, Долина та ін.», - зазначив він.
За словами Павлюка, ця угода - спільна ініціатива Європейського Союзу, яка об'єднує місцеві та регіональні органи влади загальними добровільними зобов'язаннями щодо забезпечення зеленого економічного зростання.
Він також додав, що підписанти беруть на себе зобов'язання щодо здійснення заходів для підвищення енергоефективності і більш активного використання поновлюваних джерел енергії, що скоротить викиди вуглекислого газу як мінімум на 20% до 2020 року.
«Крім України та країн ЄС у даному проекті беруть участь Грузія, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан», - сказав Павлюк.
У свою чергу керівник управління програм допомоги делегації ЄС в Україні Ендрю Росбаш підкреслив, що сьогодні в Україні енергетична інтенсивність у чотири рази вища, ніж у ЄС. «Відповідно, доводиться в чотири рази більше витрачати на один долар ВВП, а ціни на енергоносії зростають», - констатував він.
За словами Росбаша, у ЄС міста споживають 75% енергії, а в Україні - 78%.
Він поінформував, що у багатьох містах Євросоюзу працює програма «20-20-20», яка дозволяє до 2020 року скоротити споживання природного газу і зменшити викиди вуглекислого газу на 20%, а також підвищити використання відновлюваної енергії на 20%.
Юлія Артамощенко,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом