В Україні з кожним роком стає все менше «ухильників» від строкової військової служби. Про це, відповідаючи на запитання кореспондента ForUm’y, на брифінгу заявив заступник начальника Головного управління особового складу Генштабу ЗСУ Ігор Миколаєнко.
«Така проблема існує, але відсоток випадків з року в рік нижчий», - зазначив він.
Зокрема, Миколаєнко повідомив, що у ході весняної призовної кампанії 2012 року 33 людини були притягнуті до кримінальної відповідальності і 6300 чоловік – до адміністративної.
За його словами, на рік у середньому на «ухильників» заводиться 70-80 кримінальних справ і 11-12 тис. адміністративних.
Миколаєнко нагадав, що «ухильниками» займається міліція, і пояснив, за що наступає кримінальна, а за що – адміністративна відповідальність. За його словами, якщо юнак отримав на руки повістку, але не прибув у пункт збору для відправлення в армію – у силу вступає Кримінальний кодекс, що передбачає обмеження волі на строк до 3 років. Якщо ж молода людина не прибула на призовну комісію – це порушення обліку призовників, що передбачає покарання у вигляді штрафу.
У свою чергу, начальник прес-служби Міноборони Костянтин Савилов нагадав, що в Україні створена дієва система покарань. «Але, крім цього, якщо у молодої людини немає документа, який або звільняє її від проходження військової служби, або підтверджує це проходження, такій людині важко доведеться у житті. В першу чергу, доведеться отримати паспорт для виїзду за кордон, також це проблема для пошуку роботи, особливо якщо людина хоче працювати у держструктурах», - підкреслив він.
Крім того, Савилов зазначив, що навіть якщо «ухильник» досягне 25-річного віку, який є граничним, «йому виповниться 26, і він прийде у військкомат, то він призову вже не підлягатиме, але йому доведеться відповідати за законом – Кримінальний кодекс вступає у дію».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом