Україна перестала бути донором міжнародного усиновлення. Про це заявив сьогодні уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко під час онлайн-конференції, присвяченій Дню усиновлення, який відзначається 30 вересня.

«Ще до недавнього часу в нашій країні працювало більше 300 посередницьких організацій, які займалися міжнародним усиновленням, на сьогоднішній день їх майже не залишилося», - зазначив Павленко.

За словами уповноваженого, в Україні переважає тенденція національного усиновлення, передає «УНІАН».

«За 8 місяців 2012 року українці усиновили 1298 дітей, іноземці - 503 дитини. Це дуже позитивна тенденція, тому що ще у 2004-2006 роках переважало міждержавне усиновлення - іноземці всиновлювали вдвічі більше, ніж українці. Цього року майже втричі більше усиновлюють українці», - зазначив Павленко.

Він повідомив, що на сьогоднішній день в Україні - 96 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

«26 тисяч сиріт - у банку усиновлення. З них дві третини - це діти старше 10 років, а 1500 з них - діти у віці до 5 років, причому 50% - з дуже важкими захворюваннями», - зазначив Павленко.

За його словами, у нашій країні є черга потенційних усиновителів, а ще 5 років тому була черга сиріт на всиновлення.

«Найменше сиріт - у західних областях: близько піввідсотка загальної кількості дітей. Найбільше всиновлюють у тих регіонах, де найбільше сиріт. Лідер - Дніпропетровська область, де за останній рік кількість усиновлень зросла в десять разів, а також Харківська, Херсонська, Київська області, АР Крим», - зазначив Павленко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

347