Україна і Німеччина планують вдвічі збільшити обсяг торгівлі сільськогосподарською продукцією. Також Німеччина буде консультувати Україну щодо використання її досвіду в нарощуванні виробництва аграрної продукції. Ці питання сьогодні обговорювалися під час 11 засідання українсько-німецького аграрного комітету, в якому взяли участь перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Іван Бісюк і парламентський державний секретар у Федеральному міністерстві продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів Герд Мюллер, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Бісюк підкреслив важливість розвитку співпраці між Україною та Німеччиною в аграрному секторі, а також подякував німецьким колегам за сприяння у консультаціях у процесі реформування українського аграрного сектора.
Директор департаменту землеробства Мінагрополітики Олександр Демидов повідомив, що активне сальдо торгового балансу продовжує збільшуватися.
«У 2011 році сума товарообігу між Україною і Німеччиною складала 751 млн доларів, а за 6 місяців цього року - 368 мільйонів доларів», - зазначив Демидов.
У свою чергу, представник німецької сторони висловив бажання Німеччини поділитися досвідом з Україною щодо підвищення ефективності аграрного сектора і збільшення виробництва сільськогосподарської продукції і, відповідно, збільшення аграрної торгівлі між країнами.
«Наша мета - подвоїти товарообіг сільськогосподарської та харчової продукції. Приємно зазначити, що за останні роки вдалося значно наростити товарообіг між нашими країнами. Однак потенціал виробників зернових в Україні дуже великий, тому можна подвоїти і їх експорт. Ми також пропонуємо досвід розвитку територій колишньої НДР для підвищення продуктивності у тваринництві та рослинності», - заявив Мюллер.
Учасники зустрічі нагадали, що сільськогосподарське міністерство Німеччини підтримує реформи в українському аграрному секторі. Зокрема, проект «Німецько-український аграрний діалог» сприяє передачі німецького досвіду у формуванні аграрної політики і створенні законодавчої бази, а «Німецький аграрний центр» сприяє інформуванню про німецькі технології у сільському господарстві.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом