Програма дерегуляції економіки, ініційована українським урядом, дозволить прискорити розвиток бізнесу. Таку думку під час опитування, проведеного Інститутом української політики, висловили вітчизняні економісти і політологи, коментуючи відповідні заяви віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.

За словами директора Агентства моделювання ситуацій Віталія Бали, заяви, які стосуються регуляторної політики, як правило, завжди носять позитивний характер. «Ми говоримо про це вже не перший рік, і всі попередні уряди так і не змогли реалізувати свої обіцянки у цій сфері. А будь-яке зменшення податкового та адміністративного тиску на підприємців дає можливість розвиватися бізнесу. І якщо плани влади будуть дійсно реалізовані, це, безумовно дасть позитивний ефект», - заявив Віталій Бала. За його словами, для бізнесу дуже важливо, щоб нинішня влада змогла втілити свої плани в життя. Адже підприємці будуть оцінювати результат, а не заяви.

Голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський вважає, що вирішення питань дерегуляції економіки - це «абсолютний пріоритет економічної політики України». «Будь-які правила, які будуть впроваджені, повинні мати, з одного боку, чіткі механізми моніторингу для його контролю, а з іншого - чіткі механізми виконання. Чим складніше правило - тим складніше його дотримуватися, тому всі процеси повинні бути прозорими», - пояснює пан Бураковський.

Найбільш правильний підхід до вирішення проблеми дерегуляції економіки, це використання дерегуляторної гільйотини, вважає виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко. «Необхідно провести інвентаризацію всіх тих положень, які регулюють діяльність бізнесу, визначитися, які з них є недружніми щодо бізнесу та скасувати їх», - вважає експерт. За його словами, найбільші труднощі, з якими напевно зіткнеться уряд при реалізації масштабної програми з дерегуляції економіки, будуть пов'язані зі скасуванням законодавчих актів, ухвалених попередніми парламентами, оскільки ці норми мають статус закону. «Для відміни недружніх до бізнесу законів, необхідно окремо голосувати за кожен з них. Але це не означає, що треба зупинитися. Треба подумати, яким чином це повинно бути здійснено, придумати механізми», - заявив експерт.

Нагадаємо, на минулому тижні, під час робочої поїздки в Донецьк віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив про те, що уряд підготував пакет заходів для комплексної дерегуляції економіки і створення комфортних умов для ведення бізнесу. Зокрема, планується зменшити кількість контактів підприємців з чиновниками, продовжити реформу судової системи та обмежити повноваження контролюючих органів.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

387