Встановлення камер відеоспостереження у ЦКЛ «Укрзалізниці» є законним. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України, коментуючи заяви у ЗМІ щодо незаконності встановлення камер відеоспостереження у приміщеннях цієї лікарні.
«Відповідно до діючої нормативної бази, співробітники Качанівської виправної колонії (№ 54) відповідають за охорону та безпеку засуджених жінок, які направлені з колонії для лікування або проходження курсу реабілітації в медичні установи Міністерства охорони здоров'я України», - йдеться у повідомленні.
Перед поміщенням засудженої Юлії Тимошенко в стаціонарне відділення в ЦКЛ було встановлено 3 відеокамери для постійного спостереження персоналу за засудженими, забезпечення заходів безпеки хворих, а також контролю дій персоналу і дій працівників охорони Качанівської установи. Устаткування приміщення відеокамерами та іншими засобами охорони і безпеки відповідає вимогам чинного законодавства. План оснащення приміщення медичної палати був затверджений відповідними посадовими особами і узгоджені з керівництвом лікарні, зазначають у ДПтСУ.
У свою чергу, для забезпечення охорони громадського порядку було організовано несення служби працівниками органів МВС України, що також передбачає здійснення відеоспостереження за приміщеннями загального користування медичного закладу та на прилеглій території ЦКЛ.
Дане питання (встановлення окремого поста і камер відеоспостереження), а також порядок несення служби і взаємодії співробітників різних відомств було погоджено керівництвом територіальних органів ДПтСУ і МВС.
«Таким чином, встановлення камер відеоспостереження в приміщеннях ЦКЛ «Укрзалізниці» цілком законне, і вони використовуються з метою недопущення випадків порушення законодавства, нагляду за засудженими, забезпечення заходів безпеки хворих, а також контролю дій охорони та інших осіб», - підсумували у ДПтСУ.
У відомстві також нагадали, що питання законності встановлення та використання камер відеоспостереження в установах ДПтСУ неодноразово перевірялося державними контролюючими та правоохоронними органами, а також міжнародними правозахисними організаціями, у тому числі Європейським Комітетом проти катувань.
Практика застосування відеоспостереження в пенітенціарних установах і приміщеннях утримання ув'язнених передбачена національним та міжнародним законодавством.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом